Кальцій: кому і навіщо?
Olia_brainfit
Кальцій: кому і навіщо?
Кальцій - найпопулярніший мінерал (це не вітамін!), якого в організмі є більше, ніж усіх мінералів разом узятих. Круто, правда?

Недавно отримала повідомлення, цитую «В силу того що в мене 2 малих дітей і в одного певні проблеми зі здоров'ям + лактозна непереносимість. Я як мама стикнулася з питанням: молочка кальцій його засвоюваність. Питання не одне але все в одному руслі. Чи правда що кальцій засвоюється краще ввечері. Чи доцільні прийоми штучного кальцію чи не осідає він в організмі не засвоєним. Почула таку думку що достатню кількість кальцію можна отримувати з зелені. Може Ви мені допоможете з цим розібратися».

  • І так. 99% кальцію зберігається в організмі в кістках і зубах. Але кальцій – не тільки «будівельний» матеріал, він ще і регулює кучу всього від згортування крові до приведення нервових імпульсів.
  • Важливо зрозуміти одну штуку.
    Хоч кості здаються твердими білими нерухомими палками, але вони є «резервним фондом» кальцію.
  • Організм зробив так, щоб рівень кальцію у крові підтримувався весь час на одному рівні. Кальцій можна отримати з їжі, або.. з власних кісток. І кістки від того стають як пористий шоколад: з дірочками.
  • І найбільша біда в тому, що можна роками недоотримувати кальцій і не знати про це. Це ж не болить. А потім оп – і остеопороз: де взявся?


Що робити?


Треба пам'ятати, що кісткова маса має свій пік десь в межах 15-30 років. Після 40 років, незалежно від того скільки кальцію ми отримуємо, кістки все-одно його втрачають????.


Найбільша проблема кальцію


Найбільша проблема кальцію – це його бездумний прийом у таблетках. Ну а що? Коштують копійки і це ж корисно для зубів, суглобів, костей, ну хіба не так?
Зараз все більше є даних про те, що прийом кальція підвищує ризик інфаркту і інсульту.
Справа в тому, що якщо кальцій не засвоюється, він відкладається або в судинах і робить холестеринову бляшку твердою (потім вона може відірватися і ось вам інфаркт/інсульт), або у нирках, що призводить до сечо-кам'яної хвороби.

А ще і при незасвоєнні таблетованої форми для підтримки нормального рівня кальцію в крові потрібно знову діставати його з кісток. Замкнуте коло.Як туди не попасти?


Перед прийомом таблетованого кальцію потрібно перевірити рівень вітаміну Д3 у крові, бо цей вітамін, який зараз уже прирівнюють до гормону необхідний для засвоєння.

Не дарма ж співає Монатік «Ей ты! Ты там с нами! Давай! Не скучай, получай Vitamin D»

Є навіть спеціальний аналіз, який називається 25(OH)D3, який можна здати у приватних лабораторіях. Його мало хто проводить і тим більше назначає, бо це відносно дорого. Але незнання може обійтися набагато і набагато дорожче..
Статистика свідчить, що у більшості дорослого населення жосткий дефіцит вітаміну Д (середній рівень 22,4 нг/мл, коли норма 50-100 нг/мл.
Ну і він не про рахіт, а про ще багато що. Але це вже тема окремого поста.
А все тому, що лише трішки вітаміну Д ми отримуємо з їжі. Решта синтезується під дією сонячного світла але лише коли ці промені падають під певним кутом.
Зайдіть у свою «погоду» на мобільному і подивіться знизу таке поле як «індекс УФ». Якщо він низький або помірний – вітаміну не буде. А це - переважна більшість часу.

Тобто у переважної кількості населення таблетований кальцій піде зовсім не туди, куди було заплановано.

Кальцій є багатьох інших продуктах і вони є у питаннях кальцію взаємозамінними. Стосовно засвоєння кальцію саме ввечері я не знайшла ніде авторитетних даних. якщо думати з тієї логіки, що вдень набирали вітамін D і ввечері він діє - то це нонсенс, бо вітамін Д - жиророзчинний і, на відміну, від водорозчинних, які виводяться нирками, накопичується у печінці чи жировій тканині і використовується при потребі.


Мораль


Про кальцій треба думати поки молодий. Погана як і недостача так і передоз. Не пити самостійно таблеток. Перевірити свій рівень вітаміну Д. Ну і насолоджуватися життям. Куди ж без цього.

Made on
Tilda